Kulturkalenderen

 

2010

 

 

Klikk på ønsket måned for å bevege deg hurtigere til ønsket arrangement

Januar Februar Mars April Mai Juni
Juli August September Oktober November Desember

 

SAFFAs konsertkalender

Folkedanskvelder i Nordahl Bruns g. 22, Oslo

Oslo Tango Club - "Tango kafé" hver tirsdag kl 20 - 24, Cosmopolite, Oslo

 

 

JANUAR

08.-09. Folklandiakryssningen Åbo-Stockholm FI Info
08.-10. Fagernestreffet

Fagernes hotell

Salgsutstilling v/"3kkspilltroll"

NO

Booking: www.teamtour.no

Tlf.: 32 80 77 80

09.

Stildansball - musikk v/ Tonje og Stein Magne

Samfunnssalen, Moss rådhus, kl 18.30

NO

Arr.: Leikarringen i Moss

Info - påmelding/info: 952 31 299 (kveld/helg)

09.-10. SAFFA-kurshelg LOs konferansesenter, Sørmarka, Siggerud NO Info - SAFFA-info - kursplan
13. Onsdagsdansen Gamle Festsal, Seminarplassen Klæbu, kl 19.00 NO Info

16.

Nyttårskonsert m/ musette og dans

Tivoli Amfi, Moss, konsertstart kl 18.00

NO

Arr.: Moss Spellemannskompani og Skjalg Bjørstad  Info

16.-17.

4th Festival and International Contest "ETNIE MUSICALI"

Teramo, Italia

IT

Info

Konkurranseregler

22.-23. Nyttårs Dansefest m/ P.A. Røstad Rondablikk høyfjellshotell NO  
28.-31. Midtjysk Folkemusikkfestival Silkeborg DK Info
29.-31. Folkemusikktreffet i Vågå Vågåmo NO Info
30. Trekkspillkonsert m/ bl.a. Live Berger Brekke og Ida Løvli Hidle Oslo konserthus, lille sal NO Arr.: Norilds Musikk
30. og 31. Helgekurs - dans- og toraderkurs Nordahl Bruns g. 22, Oslo, kl 11-14 NO Arr.: Leikarringen Symra Info
31. Nyttårskonsert Greåker Musikkhus, Tamburveien, kl 17.00 NO Arr.: Østfold krets av NTL

 

Til toppen

 

FEBRUAR

01. Toraderkurs - nybegynner starter Varighet 6 uker, kl 20, pris kr 800 NO Instruktør: Ingunn Bjørgo, 913 24 861
03. Releasekonsert - Julie Willumsen Internasjonalen, Oslo, kl 21.00 NO Info
05.-07. Skurdalsdansen - trekkspilltreff Lia Fjellhotell, Skurdalen/Geilo NO Info
07. Trekkspill- og korkonsert (m/ bl.a. Harestukoret, Bærum Trekkspillork., Spellopp) Stovner kirke, Oslo, kl 19.00 NO

Arr.: Oslo og Akershus krets av NTL og Stovner menighet

Info

10. Onsdagsdansen Gamle Festsal, Seminarplassen Klæbu, kl 19.00 NO Info

12.

Toradertreff

Kjenn skole, Hasselveien 4, Lørenskog, kl 19.00

NO

Arr.: Lørenskog toraderi

Info

12.-14. Midtvinterdansen Stiklestad NO Info
12.-14. Trekkspilltreff Trudvang Hotell, Rena NO Tlf.: 977 45 269 v/ Kjetil Skaslien
16.-20. Rørorsmartna nr. 157 Røros NO Info
18.-21. Strib Vinter Festival 2010 Strib DK Info

20.

Annual Nordic Winter Dance

Lake Worth, Florida

US

Arr.: The Nordic Heritage Club of South Florida

Info

26. POEMUS Balcanicus - konsert m/ original musikk fra tidl. Jugoslavia, Øst-Europa og Balkan Café Frølich, Henrik Ibsens g. 60A, Oslo, kl 20.00 NO  
27. Åsebrostämman - musikfestival Kulturbruket på Dal, Mellerud SE Tlf.: +46(0)703-73 76 36 v/ Lennart
27.-28. Kleinen Tage der Harmonika Klingenthal DE  

 

Til toppen

 

MARS

05.

POEMUS Balcanicus - konsert m/ original musikk fra tidl. Jugoslavia, Øst-Europa og Balkan

Kulturhus Banken, Lillehammer, kl 19.00

NO

Billetter: 452 96 046

Info

06. Gammeldansfestivalen 2010 Leikvollhallen, Asker NO Info
06. Trekkspilltreff Trøgstadhallen NO

Arr.: Svingen Torader & Trøgstad og Båstad TK

Tlf.: 908 85 335 v/ Hans Dahlen

10. Onsdagsdansen Gamle Festsal, Seminarplassen Klæbu, kl 19.00 NO Info
13. DM distrikt 1

Solvang skole, Solvangv. 32, Asker, kl 09.30

Salgsutstilling v/"3kkspilltroll"

NO Arr.: Akershus og Oslo krets NTL
19. Kjell Harald Langhaug m/ flere - konsert Oslo konserthus, Store sal, kl 19.00 NO Info - annonse
19.-21. Rennesøytreffet Meieriet i Vikevåg, Rennesøy NO Tlf.: 958 99 992 v/ Steinar Sandvær

20.

Trekkspilltreff

Kulturhuset i Rakkestad

Salgsutstilling v/"3kkspilltroll"

NO

Arr.: Svingen Torader

Tlf.: 908 85 335 v/ Hans Dahlen

24.-27. Musikmesse Frankfurt DE Info
25. "Den kvite hjorten" - familieforestilling Marlo Grendehus, Skjåk, kl 19.00 NO Info
31. Påskejazz m/ bl.a. Stian Carstensen Festiviteten, Eidsvoll Verk, kl 20.00 NO Info - billetter kr 200,- kjøpes ved inngangen

 

Til toppen

 

APRIL

07. Josefine Visescene - Familien Akselsen m/ Frode Haltli, trekkspill Josefine Vertshus, Oslo, kl 20.30 NO Info

09.-10.

Spelträff

Torps skola, Dalsland

SE

Tlf.: +46(0)520-35943 v/ Ingemar eller

+46(0)524-220 14 v/ Kurt-Åke

10. og 11.

Toraderseminar

Ytterskogen skole kl 11.00-16.00 begge dager

NO

Arr.: NTL Østfold

Info

14. Onsdagsdansen Gamle Festsal, Seminarplassen Klæbu, kl 19.00 NO Info
16.-18. Toradertreff - vårsprell i Hornindal   NO  
17. Fjøstreff - 10 års jubileum! Ignarbakke, Enebakk, kl 18.00 NO Tlf. 934 08 603 v/ Pelle Edlund

17.-24.

Accordions Cruise Festival - konserter, master classes og workshops bl.a. m/ Frank Marocco

Costa Cruise Ship - fra Venezia

IT

Arr.: International Accordion Forum

Info

21.-25. folkBALTICA Flensburg DE Info
28. Josefine Visescene - Eli Storbekken m/bl.a. Lillebror Vasaasen, trekkspill Josefine Vertshus, Oslo, kl 20.30 NO Info
29.04.-02.05. Storefjelltreffen 2010 - hotelltreffet med kurs & kappleik

Storefjell Resort Hotell, Gol

Salgsutstilling v/"3kkspilltroll"

NO

Arr.: Tørstad & Albrigtsens ork.

Info

 

Til toppen

 

MAI

07.-09. Randsfjordtreffet - topp artister fra hele Norden! Alf Hågedal, Tones orkester, Odd Arne Halaas, Stri Tørn, Søren Brix, Kristian Rusbjerg m/ fl. Randsfjorden Gjestegård, Søndre Land Salgsutstilling v/"3kkspilltroll" NO

Booking: 61 12 58 00/ Spilling: 951 72 162

Info

Trekkspillfestivalen

07.-09. Vårsleppen Nordal i Lom NO Info
12. Josefine Visescene - Ruth Wilhelmine Meyer m/ bl.a. Espen Leite, akkordion Josefine Vertshus, Oslo, kl 20.30 NO Info
12. Onsdagsdansen Gamle Festsal, Seminarplassen Klæbu, kl 19.00 NO Info
14.-16. Blømingefestivalen Kinsarvik NO Info
15. Hovrastämman Hovra SE Info
19. Josefine Visescene - Helge Jordal m/ bl.a. Frode Haltli, trekkspill Josefine Vertshus, Oslo, kl 20.30 NO Info
20.-23. Harmonikatræf Dragstrup Mors DK Info
21.-23. Tjeldsundtreffet Tjeldsundbrua kro og motell NO Tlf.: 476 75 926 v/Ole Rørvik

22.-23.

Lauvspretten

Skjåk

NO

Arr.: Nordberg Tvauraderlag

Info

23.-30. Den norske folkemusikkveka Ål i Hallingdal NO Info
28. Stor trekkspillkonsert Ål kulturhus NO  
28. Tango Nuevo - Piazzollas musikk feires m/bl.a. Per Arne Glorvigen Kulturkirken Jacob, Oslo, kl 19.30 - fri entré NO Info
28.-30. Ærø Harmonika Festival Marstal DK Info
28.-30. Telemarktreffen Kjeldal grendehus, Telemarkskanalen NO Arr.: Lunde trekkspillklubb - info

 

Til toppen

 

JUNI

03. Grisefort - Viruost racerspill mellom Stian Carstensen og Arve Tellefsen Grieghallen, Peer Gynt salen, kl 18.00-18.45 NO Info
03.-05. Skansen Folkeparks Trekkspillfestival Åsnes SE Tlf.: 924 54 181 v/Magne
04.-05. Dragspelsstämma i Venjansparken Venjansparken SE Info

04.-06.

Trekkspilltreff Fosen

Ørland

NO

Arr.: Ørland TK

Tlf.: 416 24 109 v/ Knut H. Hatlen

05. Musikkfest i Oslo Norsk folkemusikk på Egertorget, Oslo NO Info
05. Sven Nyhus kvartett (40 år + 1) - litt forsinket jubileumsfest Sangerhuset, Røros NO Info
09. Onsdagsdansen Gamle Festsal, Seminarplassen Klæbu, kl 19.00 NO Info
10.-13. Nordmørstreffen 2010 - 15 år! Bergtun grendahus Foldfjorden, Aure NO Info
10.-13. Arvika-Bälgaspel Skutboudden, Brunskog SE

Arr.: Arvika Dragspelsklubb

Tlf.: +46 (0)570-15261 v/Olle Söderström eller Maud Andreasson

10.-13. Bygdemusikkfestivalen Skinnesmoen, Krødsherad NO Info
10.-13. Ransäterstämman Ransäter Hembygdsgård SE Info
11. Eilev Øverbø - masterkonsert Stovner kirke, Oslo, kl 20.00 NO  
11.-12. Nisswa-stämman (skandinavisk folkemusikkfestival) Nisswa, MN US Info
16.-19. Gränsspelet med Nordkalottmesterskapet Haparanda og Tornio SE/FI Tlf.: 75522993/909 66 467 v/Gunnbjørn Hauknes
18.-19. Saltstraumtreffet Saltstraumen hotell NO Info
18.-19. Isegranfestivalen - folkemusikk og viser midt i Glomma   NO Info
18.-20. Harmonika Festival Ringe Midtfyns Fritidscenter, Ringe DK Info
18.-20. Gammelstads spelmannsstämma Friluftsmuseet Hägnan, Luleå SE Info
18.-20. Saudatreffen Sauda Fjordhotel NO Tlf.: 930 56 417 v/Andreas Fatnes
23.-27. Landskappleiken 2010 Voss NO Info
25.-27. Drømmen om Finnskogen Svullrya, Finnskogen NO Info - NB! Flyttet til 27.-29. august
29.06-04.07 Sata-Häme Soi - trekkspillfestival Ikaalinen FI Info
29.06-04.07 Roland V-accordion festival 2010 - nordisk finale Ikaalinen FI Info
30.06-03.07 NM på trekkspill Mo i Rana NO Arr.: NTL og Mo trekkspillklubbInfo

 

Til toppen

 

JULI

01.-04. Folkedansfestivalen 2010 Bergen NO Info
01.-04. Smédraget Vilsta Camping, Eskilstuna SE Tlf.: +46(0)16-358781 v/Bror Levander
01.-03. Nusnäs dragspelsstämma Bliktpunkten vid Siljans strand SE Tlf.: +46 (0)250-374 28 v/Åke

02.-04.

Midtsommerfestival - populære "Dølalåt" kommer!

Stange travbane

NO

Booking og spilling: 951 72 162

Info     Trekkspillfestivalen

02.-04. Trekkspilltreff Bergkollen, Austmarka NO Info
03. Uldum Gademusik festival Uldum DK Info
05.-10. KIOTAC - Kimberley International Oldtime Accordion Championchips Kimberley, BC, Canada CA Info
07.-11. Bälgspel vid landsvägskanten Ransäter Hembygdsgård SE

Arr.: Värmlands Dragspelsklubbars Förbund og Hembygdsföreningen i Ransäter,

Tlf. +46 (0)565-12 275               Info

08.-11. Førde Int. Folkemusikkfestival Førde NO Info
13.-18. Dansefestivalen i Sel Sel NO Info
14.-18. Landsfestivalen/NM i gammaldansmusikk Nordfjordeid NO Info
16.-17. Trekkspilltreff Persmoen, Åbogen NO Info
16.-18. Gammaldanshælj på Veltsetra Veltsetra i Romedal almenning NO Tlf.: 907 40 303 v/ Lillebror Vassaasen Info
17.-18. Taubespelen Ängön SE  
17.-23. Kurs i Nordisk Folkemusikk og Polskadans Vrå Højskole, Danmark NO Tlf.: +45 20211130 v/Søren Alstrup, Info
22.-24. Femundfestivalen/Elgåtreffen Elgå NO Tlf.: 62 45 95 43 - info
22.-25. Nye Hallingtreffet Torpomoen, Ål i Hallingdal NO Tlf.: 416 22 404, v/ Linda, info
23.-25. 6° Pineto Accordion Jazz festival Pineto IT Info
23.-25. Dragspels - o Spelmansstämma Sjönevad/Falkenberg SE  
23.-25. Gräsmarksdraget - 10 års jubileum Gräsmark SE  
23.-24. Klas Bøle-treffet Hårnesmoen, Hasvåg i Flatanger NO Tlf.: 74289967/74289952
25. Dragspelskonsert m/Sone Banger och Fjälldraget Transtrands kyrka SE Arr. Lima-Transtrands församling och Sensus Studieförbund. Tlf.: +46 (0) 280 321 17/+46 (0) 70 564 31 47 v/Tore Lispa
28.07-01.08 Nordnorsk trekkspill- og caravantreff Polleidet, Lyngen NO Arr.: Troms krets av NTL. Gunvor Larsen og Bjarne G. Halvorsen
28. Konsert - Lena S. Rist-Larsen og Jörgen Sundeqvist - trekkspill duo Holmen kirke, Billingstad, kl 20.30 NO Info
29.-31. Durspelsstämma Ankarsrum SE Info
30.-31. Jularbofestivalen "Livat i Finnskogarna" Järpliden SE

Tlf. +46 (0)564-302 25/301 25

Info

30.-31. Gla'musikfestivalen Hallen SE  
30.07-01.08 Bindslev Harmonikatræf Bindslev DK Info

 

Til toppen

 

AUGUST

05.-08. Uddevalla Folkmusik Festival 2010 Uddevalla SE Info

06.-07.

Mellstadraget m/bl.a. Sone Banger og Göran Persson, Tunbybälgarna, Västerfärnebo DK, Borlänge DK m.fl.

Tyllsnäs Udde Camping, Borlänge

SE

Arr.: Borlänge Dragspelsklubb

Tlf.: +46(0)243-233959 kod: Dragspel

06.-08. Västgötastämman Nossebro SE  
06.-08. Toraderfestival - med bl.a. NM-vinnerne fra Landsfestivalen i gammeldans 2009 Haugerud, Fingarsen, Evje Gamlestølen, Etnedal NO

Booking: 61 12 17 00 - Spilling: 951 72 162

Trekkspillfestivalen

06.-08. Vindfjelltreffen Siljan NO Arr.: Kongsberg Trekkspillklubb

07.-08.

Musikkfest i Ottar E. Akres Rike

Rendalen

NO

Overnatting/camping tlf. 915 18 732

Deltakelse tlf. 977 45 269 v/Kjetil Skaslien

12.-15. Scandinavian Festival Junction City US Info

13.-15.

Sogn gammaldansfestival

Gaupne

NO

Tlf.: 950 76 386 v/Arve B. Røneid

Info

13.-15. Dragspelsstämma Hjo SE Arr.: Hjo Dragspelsklubb
19.-22. Skjærgårdstreffen Hove leir og fritidssenter, Tromøy v/Arendal NO

Arr.: Skjærgårdstreffens venner

Påmelding spilling: Steinar Simonsen 996 01 355

Camping: Oddbjørn Haugli 932 38 631

Info

19.-22. Jyderup Harmonikafestival Jyderup Stadion DK Info
19.-22. Kilsbergens Dragspelsstämma Örebro SE Tlf.: +46(0)730545999 Info
20.-21. Trekkspilltreff i Lofoten Ungdomshuset, Leknes i Lofoten NO Tlf.: 99591635/90872408
21. Dragspel och visor på Notholmen Tyresö slottspark, kl 13-19 SE  

20.-22.

Grensefestivalen "Dansen mellom elvene" - kurs i torader, trekkspill, fele, dans

Glomdalsmuseet

NO

Programansvarlig Hanna Hanstad

970 15 635 Fullstendig program

20.-22. Dragspelsträff Vimmerby Folkets Park SE Arr.: Vimmerby DK
22. Gamle Hvamsdagen Gamle Hvam Museum, Romerike, kl 12-17 NO Program
26.-28. Nordsjøfestivalen (konsert og dans m/Tonje Lien Barkenæs og Stein Magne Eggen) Farsund NO Info
27.-29. Drømmen om Finnskogen Svullrya, Finnskogen NO Info

27.-29.

Gammeldanstreff

Skogtun Fagerhaug, Oppdal

NO

Arr.: Oppdal toraderklubb

Tlf.: 907 22 121 v/Hans Dørum

 

Til toppen

 

SEPTEMBER

03.-05.

Belgiaden

Geiranger

NO

Arr.: Ørskog og omegn trekkspelklubb

Tlf.: 481 29 253 v/Heidi Eggesbø

04. Konsert med Lena S. Rist-Larsen og Jörgen Sundeqvist Strøm gård, Søndre Strøm, 1592 Våler i Østfold kl 18.00 (v/ RV 120) NO Info
10. Konsert med Håvard Svendsrud og Øivind Farmen Norsk radiomuseum, Selbu NO  

17.-18.

Spællmannstreff

Vennesund brygge

NO

Arr.: Nordstrømmen/Velfjord TK m/Vennesund Brygge og Camping

Tlf.: 414 16 189 v/Bård Graven

18. Hysjuliens orkester - dansefest Jorekstad, kl 20.00 NO Arr.: Lillehammer spel- og dansarlag
24.-25. Grotlitreffen - NB! Ny dato Grotli Høyfjellshotell NO Info
24.-25. Spelträff på Kölen Vauldalen NO  
24.-26.

Gammeldans i fjellheimen - Aage Sogns ork., Bæljtrøkken og Lars Gundersens ork.

NB! FLYTTET TIL HALLINGEN

Spåtind høyfjellshotell, Nord-Torpa NO

 

24.-26. Gammeldans i fjellheimen - Aage Sogns ork., Bæljtrøkken og Lars Gundersens ork.

Hallingen Høyfjellshotell, Gol

Salgsutstilling v/"3kkspilltroll"

NO

Trekkspillfestivalen -

Spilling/booking: 951 72 162

26. Ullensaker spelemannslag - 30 år! Herredshuset, Jessheim kl 1800-2030 NO Arr.: Ullensaker spelemannslag Info

 

Til toppen

 

OKTOBER

01.-02. Grotlitreffen - NB! Ny dato 24.-25.09. Grotli Høyfjellshotell NO Info
03. Konsert med Evelina Petrova - russisk bayanist Levinsalen, Norges Musikkhøgskole kl 18.00 NO Info

10.

Minikurs i Rørospols

Nordahl Bruns g. 22, Oslo, kl 18.00.

Kl 19.30 dans - musikk: Østerdølenes Spellemannslag

NO

Arr.: Rundsnuen Danselag m/Alix Cordray

Info

19.-25. Coupe Mondiale (63.) Varastien, Kroatia   Arr.: CIA
06. Fliflet/Hamre med trekkspill og trommesett Josefine Visescene, Josefineg. 16, Oslo, kl 19.00 NO Info
16. Roland V-accordion festival 2010 - finale Roma IT Info
15.-17. Oset-treffet (m/ bl.a. HUSK og NM-vinnerne fra Landsfestivalen i gammeldans 2009 Haugerud, Fingarsen, Evje) Oset Høyfjellshotell NO Tlf. 32 07 95 00

16.

AVLYST - Østlandske trekkspillfestival

Hosletoppen skole (Bærum), Bjarne Skaus v. 40, 1362 Hosle, kl 15.00

NO

Arr.: Asker og Bærum Trekkspillorkester

v/ Ingvild Hovi Johansen 412 05 151

20.

Guro von Germeten - plateslipp

"Bad dreams and Good Nightmares"

Soria Moria Bar og Bistro, Oslo, kl 20.00

NO

Info

22.-24. Oktoberfestivalen i toraderspel Park Hotell, Vossevangen NO  

23.

Småvill høstfest med Småviltlaget

Nordahl Bruns g. 22, Oslo, kl 18.30

NO

Arr.: Rundsnuen Danselag

Info

24. Höstens dragspelskonsert m/ bl.a. Bröderna Lindqvist och Lars Karlsson Band Kungsbacka teater SE  
26. Oslo Trekkspillklubb - høstkonsert Stovner kirke, Oslo, kl. 19.30 - GRATIS NO  
29.-31. Kambentreffet Golsfjellet NO Tlf.: 416 22 404 v/ Linda

 

Til toppen

 

NOVEMBER

05.-07.

Gautefallfestivalen

Gautefall Hotell, Drangedal

NO

Booking opphold: 35 99 50 00, info

Påmelding ork.: toneklau@frisurf.no, 900 85 844

05.-07. Vågåtreffen nr. 34 Vågå NO Arr.: Vågå Trekkspillklubb
05.-07. Skei-Treffen Skei Hotell, Jølster NO  
06. Jularbodagen i Avesta Avesta SE Arr.: Jularbo Gille
  Den 4. Roland V-Accordion Festival - finale      

11.-14.

Trysiltreff 2010

Trysil Knut Hotell

NO

Info/påmelding: 482 81 475,post@trysiltreff.com

Info

12.-14. Hurdalsseminaret Hurdal NO Arr.: NTL, Akershus krets

13.

Kurs, konsert og Oslokappleik

Riksscenen

NO

Arr.: LFF og Bærum spellemannslag

Info

19.-21. Florida Accordion SMASH - 10. gang Florida US Info
24. Bestillingsverkskveld - m/bl.a. Kjetil Skaslien og Guro von Germeten Josefine Visescene, Josefineg. 16, Oslo, kl 19.00 NO Info
26. Poemus Balcanicus - konsert Olavshallen, Trondheim, Lille sal kl 19.30 NO Info

 

Til toppen

 

DESEMBER

02. Poema de Buenos Aires - unikt prosjekt inspirert av A. Piazzollas operita "Maria De Buenos Aires"

Cafeteatret, Hollenderg. 8, Grønland, Oslo

kl 20.00

NO Info
04. Førjulskonsert og dans m/studenter og lærere

Norges Musikkhøgskole, Levinsalen, Oslo,

kl 19.00

NO Info
13. POING - julekonsert m/ bl.a. Frode Haltli Parkteatret, Oslo, kl 21 (taffelmusikk fra kl 20.30) NO  
17. og 18. Førjulsjazz med Stian Carstensen Festiviteten, Eidsvoll Verk kl 20.00 NO Info

Til toppen

 

Send oss en e-post eller ring oss om andre arrangement !

Uten ansvar for mulige feil

 

Link til kalender 2002

Link til kalender 2003

Link til kalender 2004

 

Link til kalender 2005

Link til kalender 2006

Link til kalender 2007

 

Link til kalender 2008

Link til kalender 2009